Kineziológia - stresszoldás
A kineziológia egy egyedülálló személyiség-, képesség fejlesztő, stresszoldó módszer,
amely a teljességre törekszik, átfogó szemléletű (holisztikus).
Testi, lelki, szellemi egyensúlyunk, kreativitásunk és pozitivitásunk visszanyerése a cél.
Minden történés, esemény valamilyen érzelmet vált ki belőlünk. Ezek elraktározódnak a sejtmemóriánkba, így a megélt esemény összekapcsolódik az
adott érzelemmel. Hasonló helyzetben ezek aktiválódnak. Pozitív esemény
esetén az agyunk hasonlóan jól reagál, azonban negatív érzelemkor bekapcsol a túlélésért felelős agyterület és aktiválódik az "Üss, vagy fuss!" menekülési
reflex. Túlélő üzemmódba kapcsol a testünk. Hiába határozzuk el: "Legközelebb
másképp csinálom!", nem vagyunk rá képesek, vagy nagyon sok idő- és energiabefektetéssel sikerül csak másképp csinálnunk.
A kineziológiai stresszoldás során változás történik a testünkben. Az információ átírása és a blokkok oldása után már képessé válunk arra, hogy a bennünk rögzült és automatikusan lefutott programok helyett újakat válasszunk.
Felszabadulunk a múlt korlátozó terhei és stresszei alól és képesek leszünk elengedni a már minket nem szolgáló hitrendszereket, félelmeket és viselkedési mintákat. Fokozatosan, lépésről lépésre egyre több erőt nyerünk, hogy azt a kiteljesedett életet éljük, amire valójában vágyunk. Képessé válunk egy kiegyensúlyozottabb élet megteremtésére és a bennünk lévő potenciál kibontakoztatására.
Mire számíthatsz egy kineziológia oldáson?
A kineziológiai stresszoldás során izomtesztelés segítségével keresem meg a testet lekapcsoló érzelmeket és a hozzá kapcsolódó eseményt. Izmaink a központi idegrendszerünk jelzőiként képesek működni. Megbízhatóan jelzik a bennünk zajló folyamatokat. Normál állapotban erős izomválaszt adnak, míg stressz hatására elgyengülnek. Nem hiába alakult ki az a szokás is, hogy rossz hír közlése előtt azt mondjuk: "Ülj le! Kapaszkodj meg!".
A kliens elmondja problémáját, nehézségét és hogy mit vár az oldástól. A célmeghatározásnak kiemelt szerepe van az oldás elején. Ezután megkeressük az érzelmeket, a tudattalan korlátozó hozzáállást, illetve a hozzá kapcsolódó eseményt, traumát. A lekapcsolt agyi területeket egyszerű mozgásokkal, a test reflex-zónáinak érintésével, dörzsölésével, az érzelmi stressz és a probléma gyökerének tudatosításával aktiváljuk, ezáltal elindulnak az öngyógyító folyamatok. A valódi tartós változás érdekében az oldás végén fontosnak tartom, hogy a kliens tudatosítását, hogy elköteleződjön az új útja és döntése mellett. A valódi jövőbeni változás a múlt sérelmeinek gyógyításával és a jelenben lévő választásaink által jön létre. A gyakorló feladatok is segítenek abban, hogy az elvégzett munka maradandó legyen.
Milyen probléma esetén érdemes kineziológia oldást alkalmazni?
- Önbizalomhiány
- Állandó konfliktusok
- Visszatérő események, problémák az életedben, amitől nem tudsz megszabadulni
- párkapcsolati vagy egyéb kapcsolati konfliktusok
- lelki válság esetén, ha elakadtál az életedben
- félelmek, fóbiák, pánik, szorongás esetén
- tanulási elakadás, nehézség és tanulási készségfejlesztés
- pár- vagy kapcsolati konfliktusok
- döntés helyzetben, hogy merj dönteni és képes legyél a neked legmegfelelőbb döntést meghozni
- Traumák elfogadása ( több oldást igényelhet, mint az átlag) Trauma ismertetői lehetnek: változékony viselkedés, függőségek, elköteleződési problémák, alvás- és a koncentrációszavar, lelassultság vagy izgatottság.
Hány kezelés ajánlott a cél elérésének érdekében?
Minden probléma és minden személy egyedi, így biztos válasz nem mondható. Általánosságban
egy ügy esetén 2-5 alkalom elegendő szokott lenni, de ez nagymértékben Rajtad múlik.
A hozzáállásoddal, a jóllétedért vállalt felelősségeddel, és a rendszeres gyakorlással nagyban
tudod gyorsítani a folyamatot. A gyógyulás és a fejlődés nem verseny. Az apró fejlődések is nagy változást jelenthetnek a közérzetedben és az életedben. A testednek, lelkednek és szellemednek
is időre van szüksége a változáshoz, de ha teszel érte és hiszel magadban,
akkor garantálom, hogy nem marad el a siker.